Wspomnienia z dzieciństwa!

  Tych którzy jeszcze nie polecieli z listą zakupów do Rossmanna zapraszam na krótki wspominkowy post. Ostatnio wzięło mnie na wspominanie dzieciństwa. Nie to żebym była już jakoś wybitnie stara, ale niektóre rzeczy pozostają w pamięci i czasami miło jest je sobie przypomnieć. 


1. Guma do żucia z Kaczorem Donaldem, mie pamiętam już dokładniej jej smaku, ale historyjki jakie były w środku owszem.

2. Wedel czekotubka, za sztukę płaciło się 50 groszy co wtedy wydawało mi się ogromnie wysoka ceną, ale czego nie robiło się dla tego słodkiego smaku.

3. Lody Bambino, najlepsze lody ever! Nigdy nie jadłam tak przepysznych lodów. Te, które są obecnie nie umywają się do smaku tych Bambino.

4. Biesiadne Chips, które popijało się coca colą w butelce. 50 gram za 1 zł to było coś, a jak człowiek mógł pozwolić sobie na dużą paczką to była mega radocha.
  
5. Riki tiki, ja nie umiałam się tym bawić. Do dnia dzisiejszego ta zabawka wywołuje u mnie lęk. Można było zrobić sobie tym krzywdę, ale mimo to każdy stukał tymi kulkami.
6. Cebulowe chitosy, Najlepszy smak, który zniknął nawet nie wiem kiedy i dlaczego. Smak tych piłeczek pamiętam do dziś i bardzo za nimi tęsknie.
7. Winterfresh, cena zupełnie nie była adekwatna do wydajności. Te plasterki okropnie przyklejały się do podniebienia, ale mimo to przy każdym większym kieszonkowym leciałam by je kupić.
8. Mleko w tubce, ten produkt nadal jest i przyznaję bez bicia, że czasami zdarza mi się go kupić. Słodkie to jak diabli, ale pyszne
9. Oranżada w proszku, moja mama robiła z tego picia, a ja zawsze gdy zostawałam sama w domu podbierałam i jadłam palcem albo maczając lizaki.
10. Plastikowa sprężynka, najgorsze było w niej to, ze po zaplątaniu nie było opcji żeby ja rozplątać. Jednak widok jak skakała po skodach był bezsenny.

11. Tamagotchi, na tą zabawkę bardzo długo musiałam namawiać mamę, ale jakoś już się udało byłam bardzo szczęśliwa. Szczęście nie trwało długo gdy po kilku dniach obudziłam się rano, a mój piesek nie żył. Nie wiedziałam jak i co zrobiłam źle, przebaczałam cały dzień i mimo zresetowania gry i pojawienia się nowego pieska ja już nie chciałam bawić się tą zabawką.
12. Magik stars, mmo, że znowu pojawiły się niedawno to już nie ten smak, nie smakują mi tak jak kiedyś.

13. Famili frost, melodyjka znana chyba każdemu. Całe osiedlce zbierało się przy tym samochodzie.


Pamiętacie? Może macie jakieś inne słodycze lub zabawki, które przypominają Wam Wasze czasy dzieciństwa?

Udostępnij ten post